Czym charakteryzuje się styl loftowy?
Kilkadziesiąt lat temu artyści zaczęli przerabiać opuszczone fabryki na swoje pracownie oraz mieszkania. Nikt wówczas nie mógł przypuszczać, że taki styl, nazwany później loftowym, stanie się inspiracją dla wielu tysięcy osób przy okazji projektowania wnętrz na całym świecie.
Spis treści:
- Połączenie wygody z funkcjonalnością
- Lepsze, trwalsze rozwiązanie
- Wszystko na widoku
Połączenie wygody z funkcjonalnością
Nietrudno się domyśleć, jakie potencjalne zastosowanie miały industrialne przestrzenie przed adaptacją na mieszkania. Przede wszystkim miały one służyć do ciężkiej pracy. Bez większego zastanowienia projektowano je w taki sposób, aby na pierwszym miejscu stawiać stworzenie przestrzeni do jak najlepszego i efektywnego wykonywana swoich obowiązków. Dzisiaj również w takich wnętrzach możemy się skupić na pracy, aczkolwiek niekoniecznie fizycznej. Styl loftowy charakteryzuje się dopasowaniem industrialnych materiałów, takich jak cegła czy metal, do dzisiejszych standardów. Właśnie dlatego duża liczba biur małych przedsiębiorstw oraz domowych gabinetów wykonana jest właśnie w odświeżonym stylu industrialnym.
Lepsze, trwalsze rozwiązanie
Trudno wyobrazić sobie, aby do wnętrza zaprojektowanego w konkretnym stylu nadawały się meble z każdego sklepu czy pracowni. Chociaż uwielbiamy korzystać z sieciówek przy mniejszych zakupach, wykończenie salonu, gabinetu czy sypialni na sposób loftowy musi wiązać się z wykonaniem najwyższej jakości wyposażenia. W końcu wszystkie przestrzenie urządzone właśnie w tym stylu cechują się również wykorzystaniem małej liczby akcesoriów. Z tego powodu warto wykorzystać więcej środków na jeden stół czy biurko, aniżeli niepotrzebnie rozdrabniać się na więcej mebli. Przede wszystkim wynika to z najwyższej jakości wykonania oraz materiałów przy okazji mebli w stylu loftowym.
Sprawdź stoły loftowe w naszym sklepie!
Wszystko na widoku
Co tworzy klimat industrialny poza rzeczami widocznymi na pierwszy rzut oka? Jasne, ceglana ściana, masywne meble oraz połączenie szkła i metalu przychodzą do głowy od razu. Nie możemy dodać zbyt dużo elementów, ponieważ całe pomieszczenie straci swój styl. Dlatego właśnie diabeł tkwi w szczegółach, takich jak oświetlenie. Wykorzystanie lamp inspirowanych dawnym oświetleniem przemysłowym nada całej przestrzeni niepowtarzalny charakter. Nie można również zapominać o samym poprowadzeniu instalacji. Styl loftowy bardzo mocno wyróżnia się sposobem okablowania oświetlenia. Najczęściej nie widzimy przewodów ukrytych za ścianą lub sufitem. Tutaj wręcz odwrotnie – labirynty przewodów bardzo często zobaczymy, jeżeli spojrzymy do góry.